BİZ KİMİZ?

Biz Kimiz?

Karakaya Retreat yıl boyunca meditasyondan dansa, yogadan permakültüre birçok alanda atölye ve etkinlikler sunan bir köy evi yerleşkesi; doğanın içinde saklı, gözlerden uzak bir inziva merkezidir. Karakaya ailesi olarak ilk günden itibaren içsel dönüşüme ve bedeni beslemeye, şifalandırmaya dair deneyimlenebilecek farklı çalışmaları bulup; dünyanın her köşesinden, alanında en saygın hocaları Türkiye’nin güneybatı kıyılarına, Karakaya’ya getiriyoruz.

Çeşitli mistik öğretilerden esinlendik; her insanın yolunun başka başka olabileceğine inandık. Karakaya’yı yola düşenlerin buluşma merkezi yaptık; herkese bir alan, rehberlik ve konaklama sağlamayı hedefledik. Düzenlenen atölyelere bizler de katıldık, katılıyoruz; kendimizle çalışmaya devam ediyoruz. Gelecek nesillerin sorumluları olduğumuz bilinci ve insani potansiyelimizin farkına varma umuduyla, bu yolda tüm açıklığımızla birlikte büyüyüp gelişiyoruz.

EKİP

about us Alp&Me

ALP PURANA EKŞİOĞLU & MELANIA GIL DE SAGREDO | KARAKAYA RETREAT KURUCULARI

Alp, Meditasyon Danışmanı, Osho Terapisti, Sufi & Enerji Eğitmeni, Nefes Terapisti & Reiki Ustası. Melania, Yemek Küratörü & Mutfak Koordinatörü, Hayat dolu ve doğuştan bir ev sahibi, Pedagog, Ebe, Sağlıklı Gebelik, Normal Doğum & Beslenme Danışmanı.

Purana Alp Türkiye’deki ilk kişisel & spiritüel gelişim merkezi olan KUN’u 1998’de İstanbul’da açtı. O zamandan beri Türkiye’yi birçok farklı şifa tekniği ve yaklaşımı ile tanıştıran Alp, gitgide daha da köklenip büyüyen dinamik bir topluluğun temellerini atmış oldu. Böyle bir topluluk yaratmak, onun büyümesine destek vermek, yola çıktıkları ilk andan beri Melania ve Alp’in ortak tutkusu oldu. Şimdi ise çocukları Kaya & Civan ile birlikte benzersiz lezzetler ve yaşamdan aldıkları ilhamla Karakaya’nın ruhuna can katıyor, bu yolculuğa birlikte devam ediyorlar.

Sirin Office Manager Karakaya Retreat

ŞİRİN ÖNDER | YÖNETİM & KOORDİNASYON

Doğa, Kozmoloji, Edebiyat ve Meditasyon aşığı. Yüzünden gülücüğü eksik olmayan, doğuştan bir romantik. Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları’nı bitirdikten sonra New York’a yerleşti. 2016 baharında Türkiye ziyareti sırasında yolu Karakaya’ya düştü. Bir süre NYC-Mallorca-İstanbul arası gidip geldikten sonra, 2018 baharında Karakaya’ya yerleşti. Kendini tanıma ve tutkusunu keşfetme niyetiyle çıktığı Yol’da çeşitli gönüllü çalışmalar yaparken,bu Yol’da hizmetin önemini kavradı.

Şimdi Karakaya’da sizleri ağırlamak ve bu alanı sizlerle paylaşmak için heycanla bekliyor!

Abdullah-Abi-190-x-208

ABDULLAH
Kahya & Bahçıvan

Kadim dostumuz Apo, Kun Meditasyon Kampı’nın hareketli zamanlarından bu yana yaklaşık 16’yılı aşkın bir süredir bizimle beraber.

Volunteers

GÖNÜLLÜLER

Her sene birçok gönüllüye, merkezimizde bize yardım etsinler,alana kendi canlılıklarını ve türlü türlü enerjilerini getirsinler diye kucak açıyoruz.

KARAKAYA AHALİSİ

feride_fam_cons

FERİDE GÜRSOY

Aile Dizimi Eğitmeni, Bitki Uzmanı ve Zindesin Kurucusu, aynı zamanda Şamanik Yolculuk, Detoks ve Sağlıklı Beden Atölyeleri düzenliyor. www.facebook.com/zindesin/

Untitled-1

SVAGITO LIEBESMEISTER &MEERA HASHIMOTO

Svagito Aile Dizimi Masterı ve Psikolog. www.family-constellation.net Meera Yaratıcılık ve Sanat Terapisi Atölyeleri düzenliyor. meera.de 

ZeynepDavid

DAVID & ZEYNEP

David ve Zeynep Cihangir Yoga ve YogaŞala’nın kurucuları arasında. Eğittikleri hocalar şimdi kendi eğitimlerini veriyorlar. Travma çözümleme ve Yin Yoga’yı eğitimlerine entegre ediyorlar.
www.advaytayoga.com
www.breathingmind.com